"Verden" 2.-5.8.2007


Seminář s Japoncem Yachim a závody Dogfrisbee v Německu

Yachi a jeho umění

               Ve čtvrtek se v Německu u Sabiny s Markusem - německých zkušených "dogfrisbeestů" - konal seminář s Yachim, který přijel až z Japonska, aby nám předvedl něco ze svého umění. To jsme tedy koukali !!! Nejenom my a Němci, ale i Poláci, kteří byli na semináři společně s námi. Viděli jsme poněkud jiný styl, než na jaký jsme zvyklí z Evropy. Yachi - kterému je 51! byl se svým osmiletým! psem nejen skvěle sehraný, ale pohyboval se jako na pérkách, ani na chvilku se nezastavil, otáčel a protáčel se pod i nad psem a při tom všem ještě perfektně házel. Opravdu podívaná !

Mister "EASY"

               Pak jsme postupně nastupovali my se svými psy a Yachi se pokoušel něčemu přiučit ze svého stylu i nás: práci se psem, načasování povelů, pohyb, různé triky... Tak například vysvětlil nějaký krkolomný over, my to zkusili... a jak jinak...většinou se nám to nepodařilo. Yachi tedy vzal svého psa (předvedl by to i s Chasinkou, ale ta jako správný závislák s jinými odmítá cvičit) ... a ono to v pohodě šlo. "It´s easy, very easy", zakončil pokaždé svou ukázku stále usměvavý Yachi. Postupem času jsme se tomu začali smát i my. Všechno bylo easy a Yachimu díky tomu dál už nikdo neřekl jinak. Večer jsme strávili v hospůdce a výborná nálada vydržela i tady.

Volno

               V pátek jsme měli odpočinkový den, protože závody byly až od soboty. Pomohli jsme tedy s přípravou závodní plochy, která byla na náš vkus příšerně úzká (ani ne 20 metrů), byli k ruce při přípravě plochy na náměstí před radnicí, kde měli Němci a Jashi ukázku dogfrisbee a večer strávili příjemným barbecque u Sabiny s Markusem a ostatními nadšenci z Německa, Polska, Čech...

Závody

               V sobotu a neděli probíhaly kvalifikační závody podle pravidel USDDN do USA. Vše se konalo ve městě Verden v koňském areálu, kde zároveň probíhalo Mistrovství světa mladých koní. Stálo by za to přijet se podívat i jen na tuto velkolepou akci, my ale moc času na okukování závodů koní ani spousty stánků kolem neměli. U dogfrisbee bylo stále na co se koukat, komu fandit a povzbuzovat. Česká výprava si vůbec nevedla špatně! Podrobné výsledky najdete stránkách DiscDog klubu ČR. Největším úspěchem bylo určitě Alenino 5. místo!!! v kategorii Open, čímž se s Keisy nominovaly do Ameriky a také Pavlovo a Sářino ocenění zvláštní cenou za show - z toho jsme měli všichni obrovskou radost, protože to bylo fakticky oprávněné.
My s Chasinkou skončily již skoro tradičně bramborově - na čtvrtém místě, což ale vzhledem k tomu, že v kategorii mladých psů soutěží minimum týmů není moc velký úspěch. Ale slibuju ti Chasinko, že se se svými hody pokusím polepšit a taky ti tady děkuju, že máš se mnou trpělivost a tvoje nadšení z disků nepolevuje i přes moji nešikovnost.


It´s NOT easy!

Napsala: Yva